Realme GT Neo 5 Pro özellikleri sızdı: Snapdragon 8 Gen 2, OLED ekran ve 150W şarj

Sıradaki içerik:

Realme GT Neo 5 Pro özellikleri sızdı: Snapdragon 8 Gen 2, OLED ekran ve 150W şarj

e
sv

Kali Linux 2023.1, Kali Purple, güncellemeler ve daha fazlasıyla geliyor

440 okunma — 17 Haziran 2023 15:05

Kali 2023.1, onuncu yıl dönümünü kutlayarak ve yeni bir sürümle geliyor.

Geçenlerde duyuruldu l’nin yeni sürümünün piyasaya sürülmesipopüler bir Linux dağıtımı, Kali Linux 2023.1, projenin varlığının onuncu yıldönümünü kutlayarak gelen.

Hala bu Linux dağıtımından habersiz olanlar bilsinler ki Debian tabanlıdır ve güvenlik açıkları için sistemleri test etmek için tasarlanmış, denetimler gerçekleştirin, kalan bilgileri analiz edin ve kötü niyetli saldırıların sonuçlarını tespit edin.

salikorn profesyoneller için en kapsamlı araç koleksiyonlarından birini içerir web uygulama testi ve kablosuz ağ penetrasyon testinden RFID okuyuculara kadar bilgi güvenliği. Ayrıca dağıtım kiti, işlemleri gerçekleştirmek için NVIDIA ve AMD ekran kartı GPU’larının kullanımına izin veren CUDA ve AMD Stream teknolojilerini kullanarak parola tahminini (Multihash CUDA Brute Forcer) ve WPA anahtarlarını (Pyrit) hızlandıran araçlar içerir.

Kali Linux 2023.1 Temel Yeni Özellikler

Kali Linux 2023.1’in tesadüfen onuncu yılına denk gelen bu yeni sürümünde, yeni bir özel Kali Purple yapısı önerdi (3.4 GB boyutunda ), saldırılara karşı korumayı düzenlemek için çeşitli platformlar ve araçlar içerir.

Kali Mor benİzinsiz giriş tespiti için paketler içerir, Arkime ağ trafiği indeksleme sistemi, Suricata ve Zeek saldırı tespit sistemleri, GVM (Greenbone Vulnerability Management) güvenlik tarayıcısı, veri analizörü Cyber ​​​​Chef gibi ağ koruması, olay müdahalesi ve saldırılardan sonra kurtarma, elasticsearch SIEM tehdit algılama sistemi, TheHive olay müdahale sistemi ve Malcolm trafik analizörü.

Kali Linux 2023.1’in yeni sürümünde öne çıkan değişikliklerden bir diğeri de Python güncellemeleri ve değişiklikleri, çünkü Debian bir sonraki kararlı sürümünü yapmaya hazırlanıyor ve Python 3.11 artık Debian’da, daha bilgilendirici hata izleri ve büyük bir hız artışı (%10-60 arasında) ile birlikte gelir.

Bunun yanında ayrıca vurgulanmaktadır. tema, ekran koruyucuyla birlikte güncellendi Bu güncelleme, masaüstü, oturum açma ve ana ekranlar için yeni duvar kağıtlarının yanı sıra tüm temaların yeni türevlerini içerir, ancak artık Kali Moru tadındadır.

Onlar da öne çıkıyor Xfce 4.18 ve KDE Plazma 5.27’ye güncellenen kullanıcı ortamları, çekirdek yapılandırmasında ayrıcalıklı ağ bağlantı noktalarına erişimin devre dışı bırakılmasının yanı sıra (artık 1024’e kadar numaralı bağlantı noktalarına bağlanmak için root’a ihtiyacınız yok). dmesg çalıştırma kısıtlamaları kaldırıldı.

Öte yandan, bulabiliriz mobil cihazlar için ortam güncellemesi Android platformuna dayalı – NetHunter. NetHunter, standart Android platform ortamına, Kali Linux’un özel olarak uyarlanmış bir sürümünü çalıştıran bir chroot görüntüsü biçiminde kurulur. Yeni sürüm ekler Motorola X4 cihazları için destek LineageOS 20, Samsung Galaxy S20 FE 5G ve OneUI 5.0 (Android 13) ile LineageOS 20 ile LG V18.1.

Of the bu yeni sürümde öne çıkan diğer değişiklikler, Debian 12 için geliştirilen özgür olmayan bellenim deposu desteğinin yanı sıra yeni yardımcı programların eklendiğinden bahsediliyor:

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli