Samsung, Apple için katlanabilir ekran teknolojisini geliştiriyor

Sıradaki içerik:

Samsung, Apple için katlanabilir ekran teknolojisini geliştiriyor

e
sv

Sony Xperia Flip’in 7 inç 4K ekrana sahip olduğu söyleniyor

289 okunma — 24 Temmuz 2023 06:13

Japon medya kuruluşu Sumahodigest’in geçmiş bir raporuna göre Sony , şu sıralar Xperia Flip olarak adlandırılması beklenen katlanabilir bir telefonun geliştirilmesi üzerinde çalışıyor . Şimdi Twitter’daki bir tipster, yaklaşmakta olan kapaklı akıllı telefonun ekran özelliklerine biraz ışık tuttu.

Sony’nin Xperia Flip’i: Katlanabilir Telefon Pazarında Yeni Bir Rakip mi?

Bir Twitter yorumcusu olan @RGcloudS’a göre , iddia edilen Xperia Flip’in , 26 Temmuz’da piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Z Flip 5’e benzer bir dikey katlama tasarımı benimsemesi bekleniyor . 

Dahili ekranın 7 inç olduğu ve 21:9 en boy oranına sahip 4K ekrana sahip olduğu ve bu da onu 22:9 en boy oranına sahip potansiyel rakibi Galaxy Z Flip 4’ten biraz daha geniş yaptığı söyleniyor .

Sony’nin katlanabilir telefon pazarına girişi, önemli bir ilgi ve spekülasyona yol açtı. Bu heyecan verici gelişme, 2018’den beri yeni bir sürüm görmeyen Sony’nin Compact serisinin geri dönüşünü işaret edebilir. Küçük, katlanabilir tasarım, çok çeşitli kullanıcıları çeken bir oyun değiştirici olabilir.

Tipster’a göre, etkileyici olsa da ekran özellikleri, son zamanlardaki flip telefonların güçlü özellikleri, ekranları, kameraları ve rafine yazılım deneyimleri göz önüne alındığında, artık tek satış noktası olmayabilir. Öne çıkmak için Sony’nin ikna edici bir satış noktası için masaya yenilikçi bir şey getirmesi gerekiyor. Söylentiler, Sony’nin bu cihazı daha da geliştirmek için kapsamlı oyun uzmanlığından yararlanabileceğini öne sürüyor.

Sony’nin katlanabilir telefonunun çıkış tarihi bilinmezken, teknoloji topluluğu daha fazla bilgi için sabırsızlanıyor. Apple ile birlikte Sony , henüz katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon piyasaya sürmemiş birkaç büyük teknoloji şirketi arasında yer alıyor . Buna karşılık, Apple’ın 2026’da piyasaya sürülecek 

katlanabilir bir MacBook seti üzerinde çalıştığı ve ayrıca katlanabilir bir ekran için patent aldığı ve geliştirilmekte olan bir katlanabilir iPhone söylentilerine yol açtığı bildiriliyor.

Sony’nin yenilik konusundaki itibarı göz önüne alındığında, Xperia Flip’in akıllı telefon pazarında önemli bir rakip olması bekleniyor. Ancak, yakında çıkacak olan bu heyecan verici ürünün potansiyelini tam olarak kavramak için daha fazla ayrıntıya ihtiyaç var.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli