Asus, Gigabyte ve Asrock BIOS güncellemeleri, yaklaşan 14. nesil Intel işlemciler için destek

Sıradaki içerik:

Asus, Gigabyte ve Asrock BIOS güncellemeleri, yaklaşan 14. nesil Intel işlemciler için destek

e
sv

Valve, Steam’e yıllardır en büyük güncellemesini ve yeniden tasarımını veriyor

367 okunma — 20 Haziran 2023 10:25
Valve

PC oyuncuları hayattaki üç şeyin asla değişmeyeceğine dair kolayca şaka yapabilirler: ölüm, vergiler ve Steam’in klasik görünümü. Yine de bunlardan biri değişti; Valve , görsel bir makyaj ve birkaç yeni özellik de dahil olmak üzere, Steam’in son yıllardaki en önemli revizyonunu yayınladı.

Ayrıca şirket, Steam’in Mac ve Linux sürümlerini tarihsel olarak üstün Windows sürümüyle eşitliğe yaklaştırdı.

Valve, “en etkili değişikliklerin” aslında kaputun altında olduğunu söylüyor. Şirketin geliştiricileri, masaüstü için Steam, TV odaklı Büyük Resim modu ve Steam Deck’te işlerin nasıl yürüdüğü arasında daha fazla tutarlılık elde etmek için çaba sarf ediyor. Bu kod tabanı revizyonu, Steam’in masaüstü sürümüne gelen yeni özelliklerin aynı anda Steam Deck’te minimum çabayla gönderilebileceği anlamına gelir.

Kullanıcılar tarafından görülebilen şeylere gelince, uygulamanın tüm görünümü elden geçirildi ve modernleştirildi. Çoğu durumda, her şey aşağı yukarı arayüzde olduğu yerdedir; sadece yeni yazı tipleri, renkler, boyutlar vb. ile biraz farklı görünürler.

Bununla birlikte, oyun içi arayüz, bildirimler gibi daha önemli bir elden geçirildi.

Steam kullanıcıları, bildirimlerin nasıl ve ne zaman görüntüleneceği konusunda daha fazla özelleştirmeye erişebilir ve bildirimler paneli, eski bildirimleri incelemek için “tümünü görüntüle” düğmesiyle birlikte yalnızca yeni bildirimleri görüntüler.

Genel olarak yer paylaşımı, başarı ilerlemesinden oyun süresine ve ötesine kadar oynadığınız oyun hakkında daha fazla bilgi içerir. Valve, artık bir oyun bağlandığında arayüzün bir parçası olan Steam Deck’teki denetleyici yapılandırıcısında büyük değişiklikler yaptı.

Bindirme aynı zamanda kullanıcıya yönelik tartışmasız en önemli özelliğe de ev sahipliği yapıyor: oyun oynarken Steam arayüzü içinde not alma yeteneği. Notlar o oyunla ilişkilendirilir, oyun başına birden çok not yazabilirsiniz ve bunlar zengin metin biçimlendirmesini destekler.

Orada bitmiyor. Artık Steam’in kaplamasından ayrı pencereleri sabitleyerek, kaplama kapalıyken bile oyununuzun üstünde görünmelerini sağlayabilirsiniz ve bu pencerelerin şeffaflığını tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu sadece notlar için değil, aynı zamanda başarılar, web tarayıcısı, kılavuzlar ve tartışmalar için de geçerlidir.

Tüm bunlar Steam’in Windows, Mac ve Linux sürümleri için geçerlidir. Üstelik Steam artık macOS ve Linux’ta donanım hızlandırmayı destekliyor. Bu, bu sürümlerin ilk kez Windows ile eşliğe ulaştığı anlamına gelir.

Daha önce Mac veya Linux’ta Steam kullandıysanız, uzun zamandır hem yavaş hem de baştan savma olduğunu bilirsiniz. Artık durum böyle değil. Bu platformlarda gece gündüz bir gelişme var.

Bu değişiklikler bu hafta kullanıma sunuldu ve şimdiye kadar tüm kullanıcıların kullanımına açık olmalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli