Google Tensor işlemciler

Sıradaki içerik:

Google Tensor işlemciler

e
sv

Samsung, Apple için katlanabilir ekran teknolojisini geliştiriyor

259 okunma — 24 Temmuz 2023 06:04
apple

Apple için katlanabilir ekran projesi üzerinde çalışan Samsung, artık bir söylenti ya da spekülasyon olmaktan çıktı. Bu hafta Seul’deki SID İnceleme Atölyesinde Samsung, dolambaçlı bir şekilde Apple için büyük bir katlanabilir ekran geliştirmeye çalıştığını doğruladı. Ve sesine bakılırsa panel bir dizüstü bilgisayarda, yani MacBook’ta kullanılmak üzere tasarlanmış. Ancak bu Apple ürünü ortaya çıkmadan önce, Samsung’un Apple standartlarını karşılamak için katlanabilir ekran teknolojisindeki birkaç kusuru düzeltmesi gerekiyor.

SID Review etkinliğinde konuşan bir Samsung yöneticisi, Apple’ın tüm katlanabilir pazarın başarılı olması için katlanabilir bir ürünü ticarileştirmesinin “gerekli” olduğunu söyledi. Ev sahibinin akıllı telefonlar da dahil olmak üzere tüm katlanabilir cihazlardan mı yoksa sadece katlanabilir dizüstü bilgisayarlardan mı bahsettiği belli değil. Ancak açılış konuşmasının kapsayıcı teması göz önüne alındığında, muhtemelen ikincisidir.

Aynı şekilde Samsung, Apple’ın katlanabilir bir MacBook üzerinde çalıştığını açıkça söylemedi, ancak en azından Apple’ın standartlarını karşılamak ve şirketi katlanabilir cihaz pazarına çekmek için katlanabilir ekran teknolojisini geliştirdiğini güçlü bir şekilde ima etti.

Koreli teknoloji devi, birçok dizüstü bilgisayar üreticisinin “tam ekran” katlanabilir bir ürün oluşturmakla ilgilendiğini söyledi ( LaptopMag aracılığıyla ). Tüm işaretler, Apple’ın bu OEM’ler arasında olduğunu ve Samsung Display’in LG Display ile birlikte Cupertino devinin tedarikçileri arasında sayıldığını gösteriyor.

Samsung, Apple için bazı katlanabilir ekran sorunlarını çözmeye çalışıyor

Koreli teknoloji devinin Ekran kolunun, teknolojiyi Apple standartlarına yükseltmek için katlanabilir ekran üretimindeki uzmanlığından yararlandığı bildiriliyor. Bu hedefe ulaşmak, özellikle iki alanda katlanabilir ekranların iyileştirilmesini gerektirir: kırışık görünürlüğü ve panel dayanıklılığı.

SID İnceleme Atölyesi’nde çekilen yukarıdaki slayt, Samsung’un katlanabilir ekranlarının gerilme gerilimi (katlanma çatlakları), kapsamlı gerilim (katlanırken bükülme) ve incelik ve esneklik (katlanma torku) açısından beklentileri karşıladığını gösteriyor.

Bununla birlikte slayt, Samsung’un katlanabilir ekran kırışıklığını daha az görünür hale getirmek ve panelin dayanıklılığını standart cam panellere yakın bir düzeye çıkarmak için daha fazla çalışması gerektiğini de gösteriyor. Bu iki alan, Apple’ın en büyük endişelerini temsil ediyor olabilir, ancak iyileştirmeler devam ediyor.

Sektör analistlerine atıfta bulunan önceki raporlar , Apple’ın Samsung Display teknolojileriyle çalışan ilk katlanabilir dizüstü bilgisayarını 2025’te duyurabileceğini ve cihazı 2026’da piyasaya sürebileceğini söylüyordu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli