Huawei Mate X3 Özellik ve İnceleme

Sıradaki içerik:

Huawei Mate X3 Özellik ve İnceleme

e
sv

Windows 12 ile yeni başlangıç

277 okunma — 17 Haziran 2023 15:36

Kesin olan şu ki, Apple Silicon hamlesi ve ona optimize macOS ile birlikte Apple çok ciddi bir momentum kazandı.

Microsoft tarafında ise uzun süredir “evet, işte budur” diyebileceğimiz, kararlı-hızlı-tam optimize bir Windows beklentisi devam ediyor.

Ancak gelen bilgiler gösteriyor ki Microsoft, yeni nesil Windows işletim sistemi olacak Windows 12 ile biraz Apple’ın izinden biraz da mobil işletim sistemlerinin peşinden gidip, yepyeni teknolojiler sunacak, bir yanda yapay zeka entegrasyonu ile diğer tarafta da da işlemciye daha entegre ve optimize bir yazılım mimarisi sunacak.

Umarım ortaya çıkan bu bilgiler finalize olur zira Microsoft, başlayıp bitirmediği ya da sonrasında iptal ettiği projeler, teknolojiler ve yaklaşımlarla da ünlü ama her ne olursa olsun ilk detaylar gerçekten heyecan verici.

Next Valley sızıntıları

Bununla birlikte daha önceki sızıntıların aksini gösterdiğini hatırlatalım. Microsoft’un Next Valley kod adlı Windows 12‘nin erken geliştirme aşamasında olduğu söyleniyor. Bildiğiniz üzere Windows 11’in kod adı Sun Valley’di. Ek olarak yeni işletim sisteminin çıkış tarihine yönelik bazı tahminler de var.

Bildiğiniz üzere Microsoft işletim sistemleri için üç yıllık bir güncelleme döngüsüne geçme kararı almıştı. Bu da ana Windows sürümlerinin her üç yılda bir yayınlanması demek. Buna dayanarak Windows 12’nin 2024‘ten daha erken bir tarihte gelmeyeceği belirtiliyor. Yani 2024 yılı 11’inci sürüm için üç yıllık döngünün sonu olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli