Call of Duty: Warzone elveda

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Warzone elveda

e
sv

Gizli İphone özellikleri

151 okunma — 03 Temmuz 2023 05:40
iphone

Yeni öğreneceğiniz 4 iPhone özelliği!1- “Hey Siri Lumos!” ve “Hey Siri Nox!”

Hepimiz karanlık ortamlarda veya çekmece diplerinde telefonumuzu kaybetmişizdir. Özellikle gece karanlığında bir telefonu bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor. Ama Apple bu soruna da bir çözüm buldu. Telefonunuzu ararken “Hey Siri Lumos!” dediğinizde iPhone’unuz otomatik olarak el fenerini yakacaktır. Bu sayede rahatlıkla telefonunuzu bulabileceksiniz. Flash ışığını yine Siri ile kapatmak isterseniz “Hey Siri Nox!” demeniz yeterli.

2- El yazılarını metinlere dönüştürmek

iOS 15 güncellemesi arından tüm iPhone modellerine gelen bu yeni özellikle birlikte herhangi bir kağıt üzerinde yer alan yazıları kolaylıkla metine dönüştürebileceksiniz. Özellikle üniversitelileri sevindiren bu özellik sayesinde sayfalarca not yazma dönemi bitti. Bu özelliği aktif olarak kullanabilmek için önce Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge adımlarını izleyip canlı metin özelliğini aktif hale getirmelisiniz.

3- Telefonunuzun arkasındaki gizli tuş

Aslında cihazınızın arkasında gizli bir tuş yok. Ancak bu özellik bu şekilde isimlendirildi. iPhone’larda bulunan “Back Tap” özelliği sayesinde cihazınızın arkasına 2 kez vurarak istediğiniz işlemleri yaptırabiliyorsunuz. iOS 14 ile tüm iPhone kullanıcılarının cihazlarında yer alan bu özellik ilk etapta oldukça ilgi çekse de zamanla unutuldu. Bu özelliği ayarlar kısmındaki ‘erişilebilirlik’ seçeneğinin ‘dokunma’ sekmesinden istenilen şekilde ayarlayabilirsiniz.

4- iPhone Clips!

Apple sahiplerinin bir çoğuna “Neden bir iPhone satın aldın?” sorusunu sorduğunuzda muhtemelen birçok kullanıcıdan “iPhone kameraları çok kaliteli!” cevabını alacaksınız. Ancak birçok iPhone kullanıcısı kamerasını tam kapsamlı olarak kullanmıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli