Huawei işlem gücünü 10 kat arttıracak

Sıradaki içerik:

Huawei işlem gücünü 10 kat arttıracak

e
sv

Vimeo, yapay zeka destekli üç düzenleme özelliği

301 okunma — 20 Haziran 2023 05:54
vimeo-yapay-zeka-destekli

Video barındırma ve paylaşım platformu Vimeo, yapay zekayı büyük ölçüde benimsiyor.

Bu hafta Vimeo, kullanıcıların komut dosyaları oluşturmasına, yerleşik bir teleprompter kullanarak çekim kaydetmesine ve uzun duraklamaları ve “ahs” ve “ums” gibi istenmeyen akıcılıkları kayıtlardan kaldırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yapay zeka destekli bir araç paketini duyurdu. 17 Temmuz’dan itibaren Vimeo’nun aylık 20 ABD Doları tutarındaki (yıllık faturalandırılan) Standart planının bir parçası olarak satışa sunulacaklar.

Vimeo’nun Baş Ürün Sorumlusu Ashraf Alkarmi, yeni yeteneklerin, elde etmek istedikleri etkileri elde etmek için beceri, zaman ve kaynaklardan yoksun olan CEO’lar, çalışanlar ve sosyal medya yöneticileri gibi giriş seviyesi video oluşturucuları hedeflediğini söylüyor.

Vimeo’nun dahili araştırmasına göre, müşterilerinin %50’si bir video oluştururken birden çok çekim yapıyor ve yeniden çekim yapanların %25’i beş çekimden fazla yapıyor.

Alkarmi, TechCrunch’a e-posta yoluyla “Güçlü mesajları iletmenin en etkili yolu olmasına rağmen, video üretimi doğal olarak bu tercih edilen iletişim kanalına bir engel oluşturuyor” dedi. “Yapay zeka destekli en son iş akışımız, bu engelleri ortadan kaldırıyor ve her içerik oluşturucuya tek çekimde gerçekten video oluşturma güveni veriyor.”

Bu amaçla, Vimeo’nun yeni komut dosyası oluşturucu, kısa bir açıklama ve ton (ör. “kendinden emin”, “ilham verici” veya “rastgele”) ve uzunluk gibi temel girdilere dayalı bir video komut dosyası oluşturmak için üretken yapay zekayı (özellikle OpenAI API’sini) kullanır.

 . Teleprompter aracı, farklı yazı tipi boyutları ve hızıyla özelleştirilebilen bir komut dosyası görüntüsü sunarken, metin tabanlı video düzenleyici, doldurucu sözcükleri ve rahatsız edici duraklamaları otomatik olarak belirleyip siler.

Alkarmi, öne çıkan makaraları hızla oluşturmak, sanal etkinliklere veya şirket toplantılarına ev sahipliği yapmak ve kısa pazarlama videoları için alıntı kliplerini dışa aktarmak için kullanılan araçları görüyor.

Bu amaçlara ulaşmak için yapay zekadan yararlanmak elbette moda. Ancak Alkarmi, Vimeo’nun bir süredir yapay zekaya yatırım yaptığını belirtiyor. 2019’da şirket, video düzenleme için yapay zeka teknolojisi geliştiren Magisto’yu satın aldı. Vimeo, Oluşturma aracını, kullanıcıların kişisel arşivlerin yanı sıra stok fotoğraf ve videoları bir araya getirerek video oluşturmasına olanak tanıyan Magisto altyapısının üzerine inşa etti.

Alkarmi, AI’nın Vimeo’nun ilerlemesi için temel bir odak noktası olarak kalmasını bekliyor. Bu muhtemelen rekabetçi bir bakış açısından akıllıca.  Capsule, Descript ve Dumme  dahil olmak üzere artan sayıda girişim , yapay zeka destekli video düzenleme araçları sunuyor. Vimeo gibi yapay zekayı geleceğin video düzenleme iş akışlarında önemli bir bileşen olarak gören Adobe gibi yerleşik şirketler de öyle .

Alkarmi, “Yapay zekanın kuruluşlar ve içindeki insanlar için neler başarabileceğinin yalnızca yüzeyini çiziyoruz ve yapay zeka bilgisinin video üretimi için bir lüks değil, bir ön koşul olduğu bir gelecek tasavvur ediyorum” dedi. “Yapay zeka, en son teknolojik trend olduğu için değil, müşteri sorunlarımızı çözdüğü için benim ve ürün ekibim için bir öncelik. Ürün paketimizde yapay zekayı videoyu basitleştirecek ve uçtan uca kullanıcı yolculuklarını farklılaştıracak şekilde sorunsuz hale getirmek için çalışırken ekibimizden bunun gibi daha fazla ürün bekleyebilirsiniz.”

Yaklaşık 260 milyon kullanıcıya sahip halka açık Vimeo, işgücünün yaklaşık %11’ini işten çıkararak yıla zor bir başlangıç ​​yaptı. Ancak işler tersine dönüyor gibi görünüyor – belki de kısmen platformun yenilenen yapay zeka yatırımları sayesinde. Mayıs ayındaki en son kazanç raporunda şirket, 103.07 milyon $’ lık konsensüs tahmini karşısında yaklaşık 103.58 milyon $ gelir bildirerek beklentileri aştı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli