Avrupa Birliği, değiştirilebilir telefon pillerini geri getirmek için oy kullandı

Sıradaki içerik:

Avrupa Birliği, değiştirilebilir telefon pillerini geri getirmek için oy kullandı

e
sv

Asus, Gigabyte ve Asrock BIOS güncellemeleri, yaklaşan 14. nesil Intel işlemciler için destek

360 okunma — 20 Haziran 2023 07:42
Asus, Gigabyte

Son söylentiler, yeni bir Intel masaüstü işlemci serisinin bu yılın sonlarında geleceğini gösteriyor. Şirket, dizüstü bilgisayar CPU’larının ötesinde herhangi bir şeyi resmi olarak doğrulamamış olsa da, üç anakart üreticisinin (Asus, Asrock ve Gigabyte) son BIOS güncellemeleri, tüm pratik amaçlar için CPU yenilemesinin geldiğini doğrulamak kadar iyi olan yeni nesil işlemcileri ima ediyor.

Bu yeni BIOS güncellemeleri, duyurulmamış Intel masaüstü CPU’larına atıfta bulunarak, kullanıcıları anakartlarını değiştirmeye gerek kalmadan işlemcilerini yükseltmeye hazırlıyor.

Gigabyte B660, B760 ve Z790 anakartları için Mayıs sonu ile Haziran başı arasında BIOS güncellemeleri görünmeye başladı ve gelecek Intel işlemciler için isim vermeden destekten söz edildi.

Geçtiğimiz hafta 

 B760 ve  Z790 modelleri için benzer başlıklara sahip güncellemeler ortaya çıkmıştı . MSI henüz davayı takip etmedi.

Pek çok Gigabyte Z790 ve Asrock Z760 anakartı henüz almadığından, yama sunumu biraz dengesiz görünüyor. LGA1700 soketlerini destekleyen ve CPU’larını yükseltmeyi planlayan Asus, Asrock veya Gigabyte anakart sahipleri, yeni BIOS sürümlerini düzenli olarak kontrol etmelidir. Ayrıca Asus ve Asrock yama notları, Intel Management Engine’in en son sürümüne güncelleme yapmanızı önerir.

olarak markalaştırdığı söylenen 13. nesil Raptor Lake serisinin sadece söylentilere göre yenilenmiş hali olabilir . Güvenilir bir sızıntı, kilidi açılmış yeni CPU’ların Ekim ayında, ardından 2023’ün kapanışından önce K olmayan sürümlerin geleceğini öne sürüyor.

Söz konusu yeni işlemciler, İntel’in 14. nesil Raptor Lake işlemcilerinin çoğunun 13. nesil muadillerinden daha fazla çekirdeğe sahip olması bekleniyor. Yükseltme devrim niteliğinde olmasa da BIOS güncellemeleri, Alder Lake ve Raptor Lake işlemci sahiplerinin anakartlarını değiştirmeye gerek kalmadan seçebilecekleri yeni seçeneklere sahip olacağını onaylıyor.

Ancak bu yenilenen yongalar, LGA1700 soketini destekleyen son seriler olabilir. Mevcut bilgiler, sonraki Arrow Lake işlemcilerin 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında piyasaya sürüldüklerinde LGA1851 soketine geçiş yapacaklarını gösteriyor.

Bu arada İntel, yakın zamanda Meteor Lake Mobil CPU’larının bu yıllın sonlarında piyasaya sürüleceğini onayladı . Bunlar, 15 yaşındaki Core i3, i5, i7 ve i9 etiketlerinin yerini alacak yeni bir markalama planına sahip olacak. Meteor Lake iki işlemci katmanı sunacak: Her biri 3, 5, 7 ve 9 değişkenli Intel Core ve Intel Core Ultra.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli