Valve, Steam’e yıllardır en büyük güncellemesini ve yeniden tasarımını veriyor

Sıradaki içerik:

Valve, Steam’e yıllardır en büyük güncellemesini ve yeniden tasarımını veriyor

e
sv

WhatsApp artık bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alabilir

355 okunma — 20 Haziran 2023 10:38
WhatsApp

WhatsApp istenmeyen aramalarla ilgili son raporların ardından Meta, ‘istenmeyen posta, dolandırıcılık ve bilinmeyen kişilerden gelen aramaları’ filtrelemek için mesajlaşma hizmetine yeni bir seçenek ekledi.

Hizmetin bugün duyurulduğu WhatsApp’ın en son özelliği, bilinmeyen bir numaradan geliyorsa gelen aramaları otomatik olarak sessize alabilir . Ayar, WhatsApp’ın ayarlarına gidip “Gizlilik”e basarak, “Aramalar”ı seçerek ve “Bilinmeyen Arayanları Sustur” düğmesini açarak kullanılabilir. WhatsApp, özelliğin “istenmeyen postaları, dolandırıcılıkları ve bilinmeyen kişilerden gelen çağrıları daha fazla koruma için taramaya” yardımcı olacağını söylüyor.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, uygulamadaki hem sesli hem de görsel uyarılar dahil olmak üzere bilinmeyen numaralardan gelen aramaların tüm işaretlerini susturur. Ancak, geri aramak istemeniz durumunda sessize alınan aramalar, son aramalar listenizde yanlarında “susturulan bilinmeyen arayan” notuyla görünmeye devam eder.

Özelliğin eklenmesi, özellikle Hintli kullanıcıları etkileyen spam aramalarında bir artış olduğu raporlarının ardından geldi.

 Bir ay önce TechCrunch, WhatsApp’ın spam çağrı miktarını iddia edilen yüzde 50 oranında azaltmak için makine öğrenimini kullanan yeni bir yaptırım sistemi başlattığını bildirdi 

Artık, uygulamadaki yeni susturma özelliği ile kullanıcılar, hizmetin otomatik filtreleri tarafından yakalanmayan tüm istenmeyen aramaları susturmayı deneyebilir.

WhatsApp, susturma özelliğine ek olarak, kullanıcıları WhatsApp’ın sunduğu gizlilik ve güvenlik seçenekleri hakkında adım adım bilgilendirmek için tasarlanmış yeni bir “Gizlilik Kontrolü” özelliği eklediğini söylüyor. Kontrol, kullanıcıların kendileriyle kimin iletişime geçebileceğini seçmesine izin vermek ve hesaplarına iki adımlı doğrulama veya uygulamayı açmak için biyometrik kimlik doğrulaması gerektirme gibi ek güvenlik eklemek dahil olmak üzere çeşitli kategorileri kapsar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli